Menu

IPL terapia svetlom


IPL (Intense Puls Light, čiže intenzívne pulzné svetlo) je liečebný nástroj, ktorý umožňuje odstrániť pigmentové škrvny či metličkovité cievky na tvári a omladiť pokožku (tzv. fotoomladenie). Ošetrenie je rýchle a maximálne bezpečné. Pokožku nijako výrazne nedráždi, takže ho môžete absolvovať aj počas obedňajšej prestávky v práci.


Pre koho je vhodné ošetrenie IPL?

Ošetrenie intenzívnym pulzným svetlom môžu podstúpiť dámy aj páni s akýmkoľvek typom pleti. Odporúčame ho klientom vo veku od 25 rokov. V našej ambulancii estetickej medicíny využívame IPL pri týchto zákrokoch:
- odstránenie pigmentových škvŕn na tvári, dekolte a rukách,
- odstránenie drobných cievok na tvári,
- fotoomladenie tváre (omladenie, osvieženie a zjemnenie pokožky).


Ako prebieha ošetrenie IPL?

Pri liečbe intenzívnym pulzným svetlom prechádza svetelný lúč bez poškodenia povrchových vrstiev do hĺbky pokožky, kde sa absorbuje v kožnom pigmente a červenom krvnom farbive. Následne vzniknuté teplo vyvolá prestavbu a novotvorbu kolagénu. Pleť bude pôsobiť sviežejším mladistvejším dojmom a neželané pigmentové škvrny a drobné cievky zmiznú.

Na zákrok nie je nutná žiadna špeciálna príprava. Odporúčame prísť najskôr 4 týždňe po intenzívnom vystavení sa slnečnému žiareniu. Ošetrovaná oblasť sa pred zákrokom ľahko schladí a následne sa priloženou hlavicou IPL vyšlú svetelné impulzy. Vtedy pocítite jemné štipnutie. Počet svetelných impulzov resp. dĺžka ošetrenia závisí od veľkosti ošetrovanej oblasti. Vo všeobecnosti je to 5 až 20 minút. Na záver pokožku opäť schladíme a pretrieme hojivým ochranným krémom.

Kedy sa prejaví efekt a ako dlho vydrží?

Po odstránení pigmentových škvŕn môže byť ošetrovaná oblast mierne začervenalá. Ako domácu liečbu odporúčame krémy obsahujúce panthenol a chladenie. Po pár dňoch možete pozorovat stmavnutie a vytvorenie chrastičky v mieste pigmentácie. Ošetrenie IPL je vhodné aspoň 2 až 3- krát zopakovať v intervaloch 3 až 4 týždňov. Pokožku odporúčame chrániť krémom s dostatočne vysokým ochranným faktorom (podľa pokynov lekára). Odstránenie pigmentácie by malo byť trvalé, k obnove však môže dojsť napr. v dôsledku hormonálnych zmien.

Pri fotoomladení odporúčame 5 až 6 opakovaní, v minimálne 3-týždňových intervaloch. Výsledný efekt sa naplno prejaví do 6 mesiacov.


Výhody ošetrenia IPL:

- odstránenie pigmentových škvŕn, drobných cievok a omladenie pokožky,
- ošetrenie je rýchle a maximálne bezpečné,
- možnosť kombinovať s inými zákrokmi (napr. botulotoxín, výplne, chemický peeling atď.),
- pracujeme s najnovším vysokovýkonným prístrojom IPL značky BTL.

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem