Menu

Pigmentácie

Škvrny, preč s vami!

Pigmentové škvrny sa vyskytujú najčastejšie na hornej pere, na čele, lícach, ale aj v spánkovej oblasti, často na bočných stranách krku. Rozhodujúci podiel na ich vzniku má slnečné žiarenie, škvrny vznikajú najmä na miestach chronicky vystavených jeho vplyvu.

Pozor, koža si všetko pamätá!

Poškodenie slnkom sa neprejaví hneď, následky spálenia sa kumulujú a zmeny sa objavia až po rokoch.

Základom vzniku pigmentových škvŕn je:

  • nepravidelné rozloženie
  • nerovnomerná tvorba kožného pigmentu melanínu

Na postihnutých miestach už pôsobenie malého množstva slnečného žiarenia vyvolá v pigmentových bunkách mohutnú tvorbu pigmentu. Takže na malé ožiarenie je veľká odpoveď. Zvýšená citlivosť na svetlo sa prejaví už pri slabom jarnom slniečku, ktoré ako keby fľaky z pleti vytiahlo.

Najúčinnejšie metódy, ktorými bojujeme proti pigmentovým fľakom, sú laser a intenzívne pulzné svetlo (IPL). Pri týchto zákrokoch svetlo preniká cez pokožku a „rozbíja“ bunky vytvárajúce pigment.

IPL technológia sa s úspechom používa aj na odstraňovanie tzv. stareckých škvŕn na chrbtoch rúk.

Výhodou je súčasný omladzujúci efekt, takže pokožka je po liečbe pružnejšia, napätejšia, hladšia a farebne zjednotená. K priaznivému výsledku môže prispieť aj používanie bieliacich krémov, prípadne chemický peeling ovocnými kyselinami.

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem