Menu

Odstraňovanie kožných výrastkov a bradavíc

Na tvári, krku, pod pazuchami, na bruchu, ale aj na ploskách nôh. To sú miesta, kde sa najčastejšie vyskytujú kožné výrastky a bradavice. Aj keď sú zo zdravotného hľadiska neškodné, môžu pôsobiť rušivo či neesteticky, časom sa zväčšovať a niektoré druhy dokonca aj rozmnožovať. Preto ak máte na tele či tvári tieto drobné „chybičky krásy“, je najvyšší čas dať im zbohom. Naše skúsené lekárky vám odstránia výrastky aj bradavice bezpečne, bez skalpela a nepekných jaziev.


Pre koho je vhodné odstraňovanie výrastkov a bradavíc?

Odstraňovanie kožných útvarov je vhodné pre všetkých pacientov, ktorí majú na tele výrastky či bradavice a radi by sa ich zbavili. Dôvodom býva najčastejšie estetický problém, ale takisto aj riziko odškrabnutia či nepríjemné dráždenie odevom. Odstraňovanie kožných útvarov môžu podstúpiť pacienti v akomkoľvek veku, vrátane detí. V našom štúdiu lekárskej kozmetiky odstraňujeme výrastky a bradavice kdekoľvek na tele a tvári.


Ako prebieha odstraňovanie výrastkov a bradavíc?

Pred samotným odstránením výrastku či bradavice pacient absolvuje vždy vstupné vyšetrenie u našej dermatologičky, ktorá odporučí najvhodnejší druh zákroku. Kožné útvary odstraňujeme tekutým dusíkom, elektrokoaguláciou alebo laserom. Všetky zákroky sú rýchle a robia sa ambulantne bez skalpela. Vďaka tomu je výsledný efekt bez viditeľných jaziev.

Tekutý dusík sa využíva najčastejšie na odstraňovanie vírusových bradavíc. Ide o staršiu metódu, ktorá sa v dermtológii uplatňuje už dlhé roky vďaka svojej spoľahlivosti a vynikajúcim výsledkom. Tekutý dusík sa nanáša priamo na kožný útvar, kde vyvolá zmrazenie ložiska (tzv. kryoterapia).


Elektrokoaguláciou a laserom sa odstraňujú výrastky a takisto niektoré druhy bradavíc. Odstraňovanie menších kožných útvarov nevyžaduje podanie lokálnej anestézie. Počas zákroku budete pociťovať len mierne pálenie či štípanie. Pri väčších výrastkoch a bradaviciach aplikujeme pred zákrokom lokálnu anestéziu, aby bol zákrok pre pacienta čo najmenej bolestivý.

Ako prebieha pozákrokový režim a kedy sa prejaví efekt zákroku?

Po aplikácii tekutého dusíka, elektrokoagulácii či ošetrení laserom môže v ošetrovanej oblasti vzniknúť opuch, začervenanie a v prípade terapie tekutým dusíkom aj malý pľuzgier. Ošetrené miesto sa štandardne hojí malou chrastou, ktorá najčastejšie o 7-14 dní spontánne odpadne. Na pokožke zostáva ružový fliačik, ktorý však počas nasledujúcich dní resp. týždňov farebne splynie s okolitou pokožkou.

Chrastu a takisto ružový fliačik je potrebné chrániť pred slnečným žiarením, ideálne je preto realizovať zákrok na jeseň alebo v zime. Ak sa rozhodnete nechať si odstrániť výrastok alebo bradavicu počas jari, je potrebné aby ste ošetrené miesto (predovšetkým na tvári) chránili krémom s dostatočne vysokým UV faktorom (ideálne 50+).


Výhody odstránenia výrastkov a bradavíc v našom zariadení:

- všetky zákroky prebiehajú ambulantne, sú rýchle a len minimálne bolestivé,
- na 1 sedení je možné odstrániť viac výrastkov či bradavíc,
- všetky kožné útvary odstraňujeme nechirurgicky bez jaziev,
- naše lekárky majú s odstraňovaním výrastkov a bradavíc bohaté skúsenosti.

PROCEDÚRA VYRIEŠI TIETO PROBLÉMY

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem