Menu

Žilky, cievky

Žilky a rozšírené cievky - pozor na ne!

Začína sa to nenápadne. Zdravá červeň líc, pokožka “krv a mlieko”. Lenže časom sa jednotlivé žilky rozširujú, tmavnú, vystupujú nad povrch kože. Kľukatia sa na lícach, nosných krídlach, najmä u mužov aj po celom povrchu nosa.

Rozšírené cievky na tvári (teleangiektázie) vznikajú v dôsledku vrodenej dispozície.

Môžu vzniknúť aj pri poškodení kože:

  • sálavým teplom
  • mrazom
  • dlhodobým používaním hormonálnych mastí v oblasti tváre

Často nie sú len estetickým problémom, ale sú súčasťou niektorých kožných ochorení. Najčastejšiím z nich je rosacea.

Cielená elektrokoagulácia

  • sálavým teplom
  • mrazom
  • dlhodobým používaním hormonálnych mastí v oblasti tváre

Pri tejto metóde tzv. elektrickou ihlou cielene tepelne zničíme tkanivo cievy, a tá sa uzavrie. Koža sa hojí chrastičkami. Zákrok je bolestivejší ako liečba laserom. Je vhodný na odstránenie jednotlivých cievok a niektorých cievnych znamienok.

Liečba laserom

Na likvidáciu plošnej siete cievok na lícach a nose využívame liečbu laserom. Princípom je tzv. selektívna fototermolýza – po vystrelení impulzu laserový lúč preniká kožou bez jej poškodenia a pohltí sa v červenom krvnom farbive. Vzniknutým teplom sa cievka zničí a následne dôjde k jej odbúraniu.

Najmodernejšie laserové prístroje majú systém kontaktného chladenia, ktorý chráni pokožku počas zákroku pred tepelným poškodením, a zároveň na minimum znižuje bolestivosť. Po zákroku niekoľko hodín pretrváva začervenanie tváre. Vynikajúci efekt sa dosahuje po 2-4 ošetreniach.

Aj nohy majú svoje chybičky

Žilky na nohách (venektázie,flebektázie) vyzerajú podobne ako žilky na tvári, ale sú hrubšie, nie svetločervené, ale modročervené až modrofialové, kľukatia sa v dľžke až niekoľko cm, často sa ako “metličkovité varixy” nachádzajú na chrbtoch nôh, v oblasti členkov, na lýtkach aj stehnách.

V liečbe sa najčastejšie kombinuje sklerotizácia s intenzívnym pulzným svetlom (IPL) alebo laserom.

Všetky liečebné metódy používané na odstraňovanie cievok na tele sú ambulantné, rýchle, len mierne bolestivé. Zima a jar sú ideálne na vykonanie zákroku.

Náš laser MedArt 435 je aj veĺmi účinný cievkový laser. Vysoko prekonáva výsledky všetkých doteraz používaných prístrojov na odstraňovanie cievok. Naše doterajšie skúsenosti s ním sú vynikajúce.

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem