Menu

Depilácia voskom

Depilácia teplým voskom je rokmi overená metóda na odstránenie nežiadúceho ochlpenia. Jej hlavnými výhodami sú okamžitý efekt trvajúci 3 až 5 týždňov, postupné zjemnenie a zníženie hustoty chĺpkov po viacerých opakovaniach a finančná nenáročnosť procedúry.


Pre koho je vhodná depilácia voskom?

Voskovú depiláciu odporúčame všetkým dámam a pánom, ktorí sa chcú zbaviť neželaných chĺpkov ihneď a pohodlne. Už sa nemusíte doma trápiť s holením chĺpkov žiletkou či domácimi ametérskymi depilačnými voskami, ktorých výsledkom sú nepríjemné vyrážky a začervenania kože. Stačí prísť do CosMed a my vám chĺpky odstránime dôkladne a profesionálne, bez neporiadku v kúpeľni.

Depilácia voskom sa môže robiť kdekoľvek na tele. Dámy obľubujú hlavne depiláciu hornej pery, brady, podpazuší, nôh, rúk a bikiny zóny. U pánov je populárna depilácia hrudníka, brucha, chrbta, ale aj lýtok a predkolení.


Ako prebieha depilácia voskom?

Na to, aby sme chĺpky mohli depilovať voskom, mali by mať ideálne dĺžku aspoň 4 mm. Depilovanú oblasť najprv dôkladne vydezinfikujeme. Potom nanesieme depilačný vosk v smere rastu chĺpkov, pričom je dôležitá jeho správna teplota. Dbáme na to, aby vosk nebol príliš horúci a nepopálil vás. Zároveň však nesmie byť ani studený, pretože by neodstránil všetky chĺpky. Keď máme nanesený vosk, priložíme depilačný papier, ktorým strhneme ochlpenie v protismere rastu chĺpkov. Na záver ošetríme pokožku špeciálnym olejom po depilácii. Ten odstráni zvyšky vosku z pokožky a zároveň ju upokojí. Riziko zarastania chĺpkov a vzniku zápalov je v porovnaní s holením žiletkou či depilačným strojčekom výrazne nižšie.


Kedy sa prejaví efekt depilácie a ako dlho vydrží?

Výsledok voskovej depilácie je viditeľný ihneď po procedúre. Pokožka zostane hladká a jemná približne 3 až 5 týždňov podľa rýchlosti rastu chĺpkov, ktorá je u každého individuálna. Teplý vosk odstraňuje chĺpky aj s korienkami, takže po pravidelnom opakovaní sa ich hustota znižuje, chĺpky sú svetlejšie a jemnejšie na dotyk.

Depilácia voskom sa nemôže robiť pri zápale a poškodení kože v oblasti, v ktorej bude vykonaná procedúra. Ide konkrétne o opary, rany, modriny a abscesy (hnisavé ložiská). Vosková depilácia nie je vhodná ani pri cukrovke, ochoreniach kardiovaskulárneho systému a poruchách zrážanlivosti krvi. Depiláciu nôh neodporúčame pri problémoch s kŕčovými žilami.


Výhody depilácie voskom:

- efekt odstránenia chĺpkov je okamžitý,
- po viacerých opakovaniach sú chĺpky redšie a jemnejšie,
- veľmi nízke riziko zarastania chĺpkov po ošetrení,
- môže sa robiť kdekoľvek na tele,
- finančne nenáročná.

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem