Menu

Odstraňovanie pigmentových škvŕn

Hyperpigmentácie, pigmentácie alebo jednoduchšie povedané pigmentové škvrny sú stmavnuté škrvny na koži. Ich najčastejšími príčinami sú slnečné žiarenie, dedičnosť, hormonálne zmeny, ale aj rôzne liečivá či používanie kozmetických prípravkov (napr. vybrané parfumované krémy alebo laky na vlasy). Ak trápia pigmentové škvrny aj vás, nezúfajte. V našej ambulancii estetickej medicíny vám ich odstránime účinne a bez bolesti.


Pre koho je vhodné odstraňovanie pigmentových škvŕn?

Pigmentácie sa môžu vyskytnúť všade na našom tele, najčastejšie ich však pozorujeme na tvári, chrbtoch rúk, prípadne na iných slnku vystavených častiach tela. Približne 80 až 90 % našich pacientov tvoria ženy. Dôvodom sú hlavne hormonálne zmeny v ich tele. Pigmentácie sú veľmi úzko prepojené aj s fototypmi kože, častejšie sa objavujú u ľudí s vyšším fototypom (3 a viac).

V praxi rozlišujeme viacero druhov pigmentových škvŕn, pričom 4 najčastejšie, ktoré vieme odstrániť, sú:

- melazma (vzniká počas tehotenstva),
- pozápalová pigmentácia (najčastejšie po akné),
- starecké škvrny,
- pehy.


Ako prebieha odstraňovanie pigmentových škvŕn?

Naše dermatologičky majú s liečbou pigmentácií bohaté skúsenosti. Pri ich odstraňovaní využívajú IPL (intenzívne pulzné svetlo), ovocné chemické peelingy a lasery. Ako doplnková terapia slúžia aj bieliace krémy. Pri liečbe nikdy nejde o monoterapiu, čiže o využitie len jednej metódy.

Veľmi dobre sa osvedčila trojkombinácia IPL, chemického peelingu a bieliacich krémov. Pri hlbších pigmentáciách vynikajúco fungujú ošetrenia laserom, ktorý pracuje na princípe „rozbitia“ pigmentu melanínu alebo tepelného poškodenia kože.

Vhodnými obdobiami na odstraňovanie pigmentácií sú jeseň a zima, nakoľko počas liečby je potrebné vyhýbať sa slnečnému žiareniu.


Kedy sa prejaví výsledný efekt a ako dlho vydrží?

Úplné odstránenie pigmentácie trvá niekoľko týždňov či mesiacov, v závislosti od jej hĺbky. Pigmentácia sa odstraňuje postupne, stáva sa čoraz svetlejšou až napokon úplne zmizne a pokožka sa pekne farebne zjednotí.

Bez ohľadu na to, aká metóda liečby sa využíva, obvykle je potrebných viacero opakovaní. Veľmi dôležitá je pozákroková starostlivosť podľa pokynov lekára a ochrana ošetrenej oblasti pred slnkom.

Ak má klient / klientka dedičnú predispozíciu prípadne dôjde k výraznejšej zmene v hormonálnej rovnováhe (napr. tehotenstvo), môže sa pigmentácia po čase obnoviť. Inak by mal byť výsledok trvalý.


Výhody odstraňovania pigmentových škvŕn v našom zariadení:

- skúsené dermatologičky s rozsiahlou praxou v odstraňovaní pigmentácií,
- najmodernejšie liečebné metódy a prístrojové vybavenie,
- účinné a bezbolestné zákroky / ošetrenia,
- možnosť kombinovať viacero metód liečby (IPL, chemické peelingy, lasery).

PROCEDÚRA VYRIEŠI TIETO PROBLÉMY

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem