Fotoomladzovanie

Vrások sa už nemusíte báť

IPL Laser

Pri fotoomladzovaní - fotorejuvenizácii intenzívnym pulzným svetlom IPL prechádza svetelný lúč bez poškodenia povrchových vrstiev do hĺbky pokožky, kde sa absorbuje v kožnom pigmente a v červenom krvnom farbive. Následne vzniknuté teplo vyvolá prestavbu a novotvorbu kolagénu, ktorý je v pleti zodpovedný za vypnutie kože.

  • Pleti sa vracia pružnosť, sviežosť, mladistvý vzhľad.
  • Redukujú sa vrásky, rozšírené cievky a pigmentové škvrny.
  • Zlepšuje sa reliéf pokožky - je hladšia, napätá, zmenšujú sa rozšírené póry.

Fotoomladzovanie je ambulantná metóda na omladenie a vylepšenie pleti.

Pri zákroku pacientka pohodlne leží. Na tvár, prípadne na krk, dekolt alebo ruky sa nanesie chladivý gél, oči sú chránené špeciálnymi okuliarmi.

Zákrok je nebolestivý, pacient pociťuje len veľmi jemné pálenie.

Celá procedúra trvá asi 15-20 minút, podľa toho, ako pleť reaguje. Výsledkom je mierne začervenanie, ktoré po aplikácii ukľudňujúceho krému rýchlo stupuje.

Zákrok sa dá stihnúť cez obednú prestávku a pacient môže okamžite pokračovať v prerušenej práci.

Aby sme dosiahli dostatočný účinok, zákrok je potrebné opakovať aspoň 5 až 6 krát v minimálne trojtýždňových intervaloch.

Výsledný terapeutický efekt sa naplno prejaví do 6 mesiacov, čo zodpovedá dobe potrebnej na úplnú remodeláciu.


Fotoomladzovanie je ideálna metóda omladenia pokožky nielen pre ženy, ale čoraz častejšie aj pre mužov vo veku od 30 až 40 rokov kedy sa objavujú prvé prejavy starnutia, koža začína vädnúť.

Omladzovací efekt sa prejavuje postupne a dlhodobo pretrváva. Pokiaľ sa s omladzovaním začína dostatočne zavčasu, dokážeme stárnutie výrazne oddialiť. Ak sú však už vrásky hlboké a zafixované, fotoomladzovanie s úspechom kombinujeme s aplikáciou botulotoxínu, kolagénových výplní a s injekciami kyseliny hyaluronovej do vrások.


Erbiový laser

Svetlo na omladenie pokožky využíva aj erbiový laser. Ten pomocou laserového lúča postupne odparuje jednotlivé vrstvy pokožky, a tým sa aktivuje hojivá reakcia kože, následkom ktorej dochádza k novotvorbe kolagénnych vlákien vo väzivovej vrstve. Tie zabezpečujú vypnutie pokožky. Keďže životnosť novovytvorených vlákien je dlhoročná, aj omladzovací efekt je dlhodobý.

Zákrok sa dá aplikovať:

  • na celú tvár
  • na zbrúsenie jazvičiek a vrások len v určitých oblastiach, napr. okolo očí, pier a pod.

Doba hojenia po zákroku je 7 až 10 dní. Zákrok sa niekedy aj opakuje.


Frakčný laser

je zdokonalenie predchádzajúcej metódy.

Nedochádza tu k zlupnutiu celého povrchu pokožky, ale medzi ošetrenými miestami zostávajú aj plôšky nedotknutej kože. Omladzovací efekt je podobný, ale výrazne urýchlené je hojenie.


Omnilux

novotvorba kolagénu sa vyvolá pomocou studeného červeného svetla veľkej intenzity.

Pri zákroku sa zlepšuje priepustnosť pokožky, preto tvár natierame špeciálnym roztokom obsahujúcim výživné látky a minerály. Pleť pôsobí oddýchnuto a mladistvo. Aby sa dosiahol trvalý efekt novotvorby kolagénu, treba absolvovať aspoň 10 sedení v 7 až 10 dňových intervaloch.

Počas zákroku nedochádza k narušeniu povrchu kože.

Zákrok sa vykonáva aj na opálenú pleť počas celého leta.

Priaznivý efekt na vzhľad vidíme už po 1 – 2 ošetreniach.


Vrások sa už netreba báť. Ak začneme s bojom proti nim včas a správne skombinujeme metódy ich liečby, máme pred sebou dlhú mladosť.

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem