Menu

Fotoomladzovanie

Fotoomladzovanie / fotorejuvenizácia je ambulantná metóda na omladenie a vylepšenie kvality pleti pomocou intenzívneho pulzného svetla (IPL). Pri ošetrení prechádza svetelný lúč do hĺbky pokožky, bez poškodenia jej povrchových vrstiev. Tu sa absorbuje v kožnom pigmente a v červenom krvnom farbive. Následne vzniknuté teplo vyvolá prestavbu a novotvorbu kolagénu, ktorý je v pleti zodpovedný za vypnutie kože.


Pre koho je vhodné fotoomladzovanie / fotorejuvenizácia?

Fotoomladzovanie je ideálna metóda omladenia pokožky nielen pre ženy, ale čoraz častejšie aj pre mužov. Ošetrenie odporúčame vo veku od 30 do 40 rokov, kedy sa už objavujú prvé prejavy starnutia a koža začína vädnúť. Pokiaľ sa s omladzovaním začne dostatočne zavčasu, dokážeme starnutie výrazne oddialiť.

Fotoomladzovanie / fotorejuvenizácia vráti vašej pleti stratenú pružnosť, sviežosť a mladistvý vzhľad. Okrem toho zredukuje vrásky, rozšírené cievky a pigmentové škvrny. Zlepší sa reliéf pokožky - bude hladšia, pevnejšia a bez výrazných rozšírených pórov.

Ako prebieha fotoomladzovanie / fotorejuvenizácia?

Pri zákroku klient/ka pohodlne leží. Na tvár, prípadne krk, dekolt alebo ruky nanesieme chladivý gél. Oči sú chránené špeciálnymi okuliarmi. Zákrok je bezbolestný, môžete pociťovať len veľmi jemné pálenie. Celá procedúra trvá približne 15 až 20 minút, podľa reakcie pleti. Bezprostredne po zákroku je pokožka mierne začervenalá. Toto začervenanie však po aplikácii ukľudňujúceho krému rýchlo ustúpi. Fotoomladzovanie / fotorejuvenizácia sa ak dá stihnúť aj cez obednú prestávku a klient/ka sa môže pokojne vrátiť do práce.


Kedy sa prejaví efekt a ako dlho vydrží?

Omladzovací efekt sa prejavuje postupne a pretrváva dlhodobo. Aby sme dosiahli dostatočný účinok, zákrok je potrebné opakovať aspoň 5 až 6-krát v minimálne 3-týždňových intervaloch. Výsledný terapeutický efekt sa naplno prejaví do 6 mesiacov, čo zodpovedá dobe potrebnej na úplnú remodeláciu tkanív.Výhody fotoomladzovania / fotorejuvenizácie:

- omladenie a spevnenie pokožky,
- odstránenie pigmentových škvŕn a drobných cievok,
- ošetrenie je rýchle a maximálne bezpečné,
-možnosť kombinovať s inými zákrokmi (napr. botulotoxín, výplne, chemický peeling atď.),
- pracujeme s najnovším vysokovýkonným prístrojom IPL značky BTL.


Omladenie svetlom pri iných ošetreniach

Okrem fotoomladzovania / fotorejuvenizácie využívajú svetlo na omladenie pokožky aj ďalšie ošetrenia. Patria k nim predovšetkým ošetrenie erbiovým laserom, ošetrenie frakčným laserom a svetelná terapia Omnilux.

Pri ošetrení erbiovým laserom sa pomocou laserového lúča postupne odparujú jednotlivé vrstvy pokožky, a tým sa aktivuje hojivá reakcia kože. Jej následkom dochádza k novotvorbe kolagénových vlákien vo väzivovej vrstve. Tie zabezpečujú vypnutie pokožky a keďže životnosť novovytvorených vlákien je dlhoročná, aj omladzovací efekt je dlhodobý. Ošetrenie je možné robiť naraz na celej tvári alebo len v určitých oblastiach (napr. okolo očí, kolie pier atď.) na zbrúsenie jazvičiek a vrások. Doba hojenia je 7 až 10 dní. Pre lepší výsledný efekt odporúčame viac opakovaní.


Frakčný laser je zdokonalením predchádzajúcej metódy. Po zákroku nedochádza ku zlupnutiu celého povrchu pokožky, ale medzi ošetrenými miestami zostávajú aj plôšky nedotknutej kože. Omladzovací efekt je podobný, výhodou je ale výrazne rýchlejšie hojenie.

Svetelná terapia Omnilux vyvolá novotvorbu kolagénu pomocou studeného červeného svetla veľkej intenzity. Pri procedúre sa zlepšuje priepustnosť pokožky, preto tvár natierame špeciálnym roztokom obsahujúcim výživné látky a minerály. Pleť následne pôsobí oddýchnuto a mladistvo. Priaznivý efekt na kvalitu pleti vidíme už po 1 – 2 ošetreniach. Aby sa dosiahol trvalý efekt novotvorby kolagénu, odporúčame absolvovať aspoň 10 sedení v 7 až 10-dňových intervaloch. Počas procedúry nedochádza k narušeniu povrchu kože. Svetelná terapia Omnilux sa vykonáva aj na opálenú pleť počas celého leta.

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem