Menu

Odstránenie molusiek a mílií

Sú síce malé, ale môžu byť poriadne otravné. Reč je o moluskách a míliách, drobných bielych bodkách na tvári či tele, ktoré pripomínajú bežné vyrážky. Na rozdiel od nich sa však nedajú klasicky vytlačiť a vyžadujú odborné ošetrenie z rúk kozmetičky.


Čo sú mílie a molusky?

Mílie sú drobné cystičky na koži, ktoré sú vyplnené bielkovinou keratín. Príčinou ich tvorby sú odumreté kožné bunky zachytené pod povrchom kože.Vznikajú väčšinou na tvári, a to hlavne v okolí očí a líc.

Na rozdiel od nich sa molusky vyskytujú častejšie na tele a predstavujú vírusové ochorenie, ktoré sa rozširuje hlavne u detí, ale výnimkou nie sú ani dospelí. Molusky majú veľkosť približne špendlíkovej hlavičky, rovnako ako mílie. Sú však navyše svrbivé, začervenané a niekedy aj mierne bolestivé.


Ako prebieha odstránenie mílií a molusiek?

Pred samotnou procedúrou si musíme pleť najprv pripraviť. Na to, aby sme mohli molusky a mílie odstrániť bezpečne a bez jazvičiek, musíme pleť zmäkčiť naparením alebo aplikáciou zmäkčovadla.

Odstránenie sa vykonáva ihlou, ktorou sa napichne postihnuté miesto a odstráni sa ložisko mílie resp. molusky. Odstránenie ložiska je nepríjemné, ale nie bolestivé. Samozrejme však záleží od prahu bolesti a citlivosti klientky/klienta. Na záver pleť dôkladne vyčistíme pleťovou vodou a lokálne použijeme dezinfekčný púder.


Kedy sa prejaví efekt a ako dlho vydrží?

Efekt odstránenia mílií a molusiek je viditeľný okamžite. Ošetrené miesto môže byť pár hodín podráždené či citlivé na dotyk. Postupne sa však upokojí a nebude na ňom vidieť žiadne stopy po procedúre. Mílie a molusky sa môžu obnovovať alebo vznikať aj po odstránení. Preto odporúčame pravidelné odborné čistenie pleti u kozmetičky a používanie vhodných kozmetických prípravkov na domácu starostlivosť.


Výhody odstránenia milií a molusiek v CosMed:

- bezpečné odstránenie s okamžitým efektom a bez jaziev,
- naše kozmetičky majú dlhoročnú prax a skúsenosti,
- pri odstraňovaní kladieme dôraz na to, aby bolo pre vás ošetrenie maximálne komfortné,
- možnosť kombinovať s inými procedúrami ako napr. kompletné ošetrenie pleti.

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem