Menu

Erbiový laser

Trápia vás pigmentové škvrny, jazvičky po akné či výrazné vrásky? Vyskúšajte neinvazívne estetické ošetrenie špeciálnym erbiovým laserom Dermablate Effect! Vaše nedokonalosti pleti odstráni účinne a zároveň šetrne. Jeho výhodami v porovnaní s CO2 laserom sú kratšia rekonvalescencia a menej nežiadúcich účinkov po zákroku.

Pre koho je vhodný erbiový laser?

Ošetrenie erbiovým laserom odporúčame každému, kto má problém s nerovnomerným reliéfom pokožky, jazvičkami, výraznými vráskami okolo úst a očí, pigmentovými škvrnami či nejednotným tónom pleti. Zákrok je vhodný pre dámy aj pánov v akomkoľvek veku.

Erbiový laser je pre naše dermatologičky skvelým pomocníkom aj pri odstraňovaní cystičiek, bradavíc, keratóz, niektorých znamienok a pod.


Ako prebieha ošetrenie erbiovým laserom?

Pred tým, ako podstúpite laserové ošetrenie, sa stretnete s našou dermatologičkou. Tá dôkladne zhodnotí stav vašej pleti a vysvetlí, čo môžete očakávať od zákroku.

V prvom kroku nanesieme na pleť anestetický krém, ktorý necháme pôsobiť približne 30 minút. Cieľom je, aby sa znecitlivila ošetrovaná oblasť a zákrok bol pre vás čo najmenej bolestivý. Ako druhý krok nasleduje samotné ošetrenie erbiovým laserom. Jeho dĺžka je približne 15 až 20 minút, v závislosti od veľkosti ošetrovanej oblasti. Na záver nanesieme na pleť upokojujúci krém.

Cieľom ošetrenia erbiovým laserom je postupné odstránenie jednotlivých vrstvičiek pokožky, a tým jej vyhladenie. Prístroj pracuje na princípe pohltenia laserového lúča tkanivami obsahujúcimi vodu a ich následným odparením. To umožňuje postupne zlikvidovať nežiadúce kožné prejavy (pigmentácie, jazvičky, vrásky ...). Práca po vrstvách umožňuje citlivo voliť hĺbku zákroku bez ohrozenia hlbších štruktúr kože a lekár má tak veľmi precíznu kontrolu nad zákrokom. Erbiovým laserom ošetrujeme najčastejšie celú tvár (prípadne problémové oblasti), dekolt a chrbty rúk.

Kedy sa prejaví efekt ošetrenia?

Výsledkom ošetrenia je mladistvo pôsobiaca pleť so zjednoteným farebným tónom a textúrou. Pleť je krásne vypnutá, bez jazvičiek, pigmentových škvŕn a výrazných vrások. Aj keď je erbiový laser šetrnejší a má menej nežiadúcich účinkov ako CO2 laser, bezprostredne po zákroku sa môže vyskytnúť opuch, začervenanie alebo modrinky. Približne do 10-14 dní by sa však pleť mala zregenerovať. Náš dermatológ vám presne vysvetlí, ako budete ošetrovať pokožku po zákroku.

Po zahojení je ešte 3 mesiace nutná fotoprotekcia pokožky krémom s vysokým ochranným faktorom proti UV žiareniu. Preto sú najvhodnejšími obdobiami na absolvovanie ošetrenia erbiovým laserom jeseň a zima. Zákrok sa nevykonáva, ak je v liečenej oblasti infekcia resp. zápal či herpes. Erbiový laser nie je vhodný pre pacientov s precitlivenosťou na svetlo a pri sklone k tvorbe hypertrofických a keloidných jaziev.

Výhody erbiového lasera:

- veľmi účinný pri vyhladení hlbokých vrások,
- zjednotí farebný tón a nerovnomerný reliéf pokožky,
- menšie popálenie okolitých tkanív ako pri CO2 laseri a preto je šetrnejší,
- v našom zariadení pracujeme s najmodernejším erbiovým laserom zn. Dermablade.

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem