Menu

Liečba migrény botulotoxínom Uvádzacia cena: 320€

Poznáte ten pocit, keď vám pulzujúca bolesť hlavy s nevoľnosťou, zvracaním či citlivosťou na svetlo a zvuky znepríjemňuje život? Tieto nekomfortné stavy sú typickými príznakmi migrény. Môžu trvať niekoľko hodín, ale aj dní a častokrát dokážu človeka doslova vyradiť z bežného fungovania. V CosMed vám ponúkame liečbu migrény botulotoxínom, vďaka ktorej budete opäť žiť plnohodnotný život bez bolesti.


Pre koho je vhodná liečba migrény botulotoxínom?

Migréna je pomerne častým ochorením dospelej populácie. Podľa štatistík sa s ňou počas života stretne až 15% žien a 7% mužov. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dokonca zaradila migrénu medzi 20 ochorení, ktoré najvýraznejšie ovplyvňujú kvalitu ľudského života.

Ak aj vás trápia migrenózne bolesti hlavy (najčastejšie na jednej strane) opakovane niekoľko dní v mesiaci, objednajte sa na vstupné vyšetrenie k našej neurologičke.


Ako prebieha liečba migrény botuloxínom?

Botulotoxín sa aplikuje veľmi tenkou ihlou do špecifických bodov, z ktorých sa bolesť zvyčajne šíri ďalej. Ide konkrétne o svaly na chrbte medzi lopatkami, v záhlaví a na čele. Vďaka aplikácii botulotoxínu dochádza k uvoľneniu svalov a zablokovaniu látok zodpovedných za vznik bolesti.

Zákrok je rýchly, robí sa ambulantne a je maximálne bezpečný. Botulotoxín sa využíva pri liečbe migrény od roku 2010, kedy bol tento druh liečby po dlhoročných štúdiách oficiálne schválený.


Kedy sa prejaví efekt a ako dlho vydrží?

Efekt aplikácie botulotoxínu sa prejaví už pár dní po zákroku. Pacient by mal pocítiť ústup bolesti, zmiernenie intenzity migrény a migrenózne stavy by mali byť menej časté. Dĺžka efektu štandardne trvá približne 3 mesiace. Po opakovanej aplikácii sa efekt kumulovane predlžuje.


Výhody liečby migrény botulotoxínom:

- zákrok je rýchly a robí sa ambulantne,
- výrazné zmiernenie migrény už pár dní po zákroku,
- dlhodobý efekt trvajúci približne 3 mesiace, po opakovanej aplikácii sa dĺžka efektu predlžuje,
- v CosMed robí zákrok skúsená neurologička s dlhoročnou praxou,
- botulotoxín sa vo svete využíva na liečbu migrény už viac ako 10 rokov, takže ide o overenú metódu.

PROCEDÚRA VYRIEŠI TIETO PROBLÉMY

  • Bolesť hlavy a migréna

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem